PLT1206Z3572LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z3572LBTS
Description
RES SMD 35.7KOHM 0.01% 0.4W 1206
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
35.7kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
PLT1206Z3572LBTS
Vishay PLT1206Z3572LBTS
PLT Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~125°C