PLT1206Z1332LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z1332LBTS
Description
RES SMD 13.3KOHM 0.01% 0.4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Resistance :
13.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
e0
Height :
838.2μm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Max Power Dissipation :
400mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
PLT1206Z1332LBTS
Vishay PLT1206Z1332LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~125°C