PLED200W-024-C8330
Mfr.Part #
PLED200W-024-C8330
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 8.33A
Max Output Current :
8.33A
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Output :
8V~24V
Power (Watts) :
200W
Max Power Dissipation :
200W
Type :
Constant Current
Efficiency :
88%
Height :
37.338mm
Wire Leads
Thomas Research Products PLED200W-024-C8330
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR