PLB5LB-110
Mfr.Part #
PLB5LB-110
Manufacturer
Altech Corporation
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
PILOT LIGHT 30 MM LED AMBER 110
Product Category :
Housing Material :
Nylon
Published :
Package / Case :
Metal
Lens Style :
Dome
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
83.0072mm
Mount :
Panel
Color :
Orange
Approval Agency :
CE, cUL
Voltage - Rated AC :
110V
Voltage - Rated DC :
110V