PLB5LB-024
Mfr.Part #
PLB5LB-024
Manufacturer
Altech Corporation
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
PILOT LIGHT 30 MM LED AMBER 24 V
Stock
2
In Stock :
2
Product Category :
Package / Case :
Metal
Mount :
Panel
Housing Material :
Nylon
Termination :
Screw
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2009
Lens Style :
Dome
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
24V
Voltage - Rated DC :
24V
Color :
Orange
Approval Agency :
CE, cUL
Height :
2.1082m
Current Rating :
20mA