PLB1G420C14
- Mfr.Part #
- PLB1G420C14
- Current Rating (Amps) :
- 2A
- Backshell Material, Plating :
- Published :
- 2016
- Number of Positions :
- 14
- Color :
- Gray, Yellow
- Orientation :
- C
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C
- Datasheets
- PLB1G420C14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Panel Mount 14 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull