PLB1G420C10
- Mfr.Part #
- PLB1G420C10
- Number of Positions :
- 10
- Shell Size - Insert :
- Voltage Rating :
- Published :
- 2016
- Current Rating (Amps) :
- 3A
- Orientation :
- C
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C
- Color :
- Gray, Yellow
- Datasheets
- PLB1G420C10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Panel Mount 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull