PJA150F-24-N2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PJA150F-24-N2
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 24V 154W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Type :
Enclosed
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
5.08Lx1.61W x 3.82 H 129.0mmx40.9mmx97.0mm
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Output 1 :
24V
Current - Output (Max) :
6.4A
Number of Outputs :
1
Voltage - Isolation :
3kV
Feature :
Universal Input
Efficiency :
90%
Mounting Type :
DIN Rail
Power (Watts) :
154W
Applications :
ITE (Commercial)
Minimum Load Required :
No
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input :
85V~264VAC
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
PJA (150W)