PJA100F-36-N2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PJA100F-36-N2
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 36V 101W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Mounting Type :
DIN Rail
Efficiency :
89%
Type :
Enclosed
Voltage - Output 1 :
36V
Size / Dimension :
4.29Lx1.61W x 3.82 H 109.0mmx40.9mmx97.0mm
Series :
PJA (100W)
Current - Output (Max) :
2.8A
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
101W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
85V~264VAC