PIC18F4680-H/ML
Mfr.Part #
PIC18F4680-H/ML
Package / Case
44-VQFN Exposed Pad
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN
Microcontrollers
Operating Supply Voltage :
5V
Package / Case :
44-VQFN Exposed Pad
Memory Size :
64KB
Has ADC :
4
DMA Channels :
No
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.2V~5.5V
On Chip Program ROM Width :
16
Operating Temperature :
-40°C~150°C TA
Subcategory :
Microcontrollers - MCU
Length :
8mm
Package :
Tube
Terminal Pitch :
0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
7 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Speed :
25MHz
Height Seated (Max) :
1mm
Packaging :
Tube
Product Status :
Obsolete
Series :
PIC® 18F
Supply Voltage :
5V
Brand :
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER, RISC
Connectivity :
CANbus, I2C, SPI, UART/USART
Max Power Dissipation :
1W
RoHS :
Details
Number of Pins :
44
PWM Channels :
Product Category :
8-bit Microcontrollers - MCU
Oscillator Type :
Internal
Frequency :
25MHz