PIC18F45Q43-E/PT
Mfr.Part #
PIC18F45Q43-E/PT
Package / Case
TQFP-48
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V
RAM Size :
2K x 8
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
TQFP-48
Speed :
64MHz
Connectivity :
I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Microchip
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Base Product Number :
PIC18F45
Packaging :
Tray
Core Size :
EEPROM Size :
1K x 8
Package :
Tray
Data Converters :
A/D 35x12b; D/A 1x8b
Series :
PIC® XLP™ 18F