PIC17C43-25E/PT
Mfr.Part #
PIC17C43-25E/PT
Package / Case
44-TQFP
Description
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44TQFP
Memory Type :
EPROM
Max Supply Voltage :
5.5V
Data Converters :
Number of Pins :
44
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Packaging :
Tray
Access Time :
25 μs
Max Power Dissipation :
1W
RAM Size :
454 x 8
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
8KB 4K x 16
Base Part Number :
PIC17C43
Frequency :
25MHz
Base Product Number :
PIC17C43
Max Frequency :
25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package :
Tray
Package / Case :
44-TQFP
RoHS :
Compliant
Published :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V~6V
Min Operating Temperature :
-40°C
Speed :
25MHz
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Min Supply Voltage :
4.5V