PIC16F18313-E/MS
Mfr.Part #
PIC16F18313-E/MS
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8MSOP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Package / Case :
PIC16F18313
Number of I/O :
6
Min Operating Temperature :
-40°C
Product Status :
Obsolete
Tube
Base Part Number :
Frequency :
32MHz
Package :
Tube
Interface :
I2C, LIN, SPI, UART, USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V~5.5V
Connectivity :
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Memory Type :
Flash
Core Architecture :
A/D 5x10b; D/A 1x5b
Max Operating Temperature :
125°C
Memory Size :
3.5kB
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
8-MSOP
Series :
PIC® XLP™ 16F
Datasheets
PIC16F18313-E/MS
Introducing Microcontrollers Microchip Technology PIC16F18313-E/MS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:PIC16F18313, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, PIC16F18313-E/MS pinout, PIC16F18313-E/MS datasheet PDF, PIC16F18313-E/MS amp .Beyond Microcontrollers Microchip Technology PIC16F18313-E/MS ,we also offer PIC16F506-I/SL, ATTINY44A-SSN, MS51FB9AE, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.