PIC120.241D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PIC120.241D
Manufacturer
PULS
Description
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Stock
35
In Stock :
35
Manufacturer :
PULS
Product Category :
Approval Agency :
CB, CE, cULus, cURus
Operating Temperature :
0°C~70°C With Derating
Series :
PIANO (120W)
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Input :
90V~132VAC 180V~264VAC
Feature :
Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input
Voltage - Isolation :
500V
Size / Dimension :
4.88Lx1.54W x 4.88 H 124.0mmx39.0mmx124.0mm
Mounting Type :
DIN Rail
Applications :
ITE (Commercial)
Type :
Enclosed
Factory Lead Time :
2 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
120W
Efficiency :
92.3%
Current - Output (Max) :
5A