PIC10LF322-E/P
Mfr.Part #
PIC10LF322-E/P
Package / Case
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DIP
Package / Case :
8-DIP (0.300, 7.62mm)
- 40 C
Mounting Style :
Through Hole
JESD-30 Code :
R-PDIP-T8
Published :
Terminal Pitch :
2.54mm
ROM (words) :
512
On Chip Program ROM Width :
14
Program Memory Size :
896B 512 x 14
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
8
Clock Frequency :
20MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Speed :
16MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Height :
3.3 mm
PWM Channels :
yes
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
Mounting Type :
Through Hole
Length :
9.271mm
Terminal Finish :
MATTE TIN
Core Processor :
PIC
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.5V
EEPROM Size :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Supplier Device Package :
8-PDIP
Bit Size :
Base Product Number :
PIC10LF322
Series :
PIC® 10F
Qualification Status :
Not Qualified
Base Part Number :
PIC10LF322
Supply Voltage :
3.3V
Flash
Additional Feature :
OPERATES AT 1.8 V MINIMUM SUPPLY AT 16 MHZ
Width :
7.62mm
Datasheets
PIC10LF322-E/P
Introducing Microcontrollers Microchip Technology PIC10LF322-E/P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-DIP (0.300, 7.62mm), Number of Terminations:8, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Base Part Number:PIC10LF322, PIC10LF322-E/P pinout, PIC10LF322-E/P datasheet PDF, PIC10LF322-E/P amp .Beyond Microcontrollers Microchip Technology PIC10LF322-E/P ,we also offer PIC16F506-I/SL, ATTINY44A-SSN, MS51FB9AE, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.