PIC10LF322-E/OT
Mfr.Part #
PIC10LF322-E/OT
Package / Case
SOT-23-6
Description
IC MCU 8BIT 896B FLASH SOT23-6
Microchip
Max Power Dissipation :
800mW
64 x 8
Connectivity :
Height :
1.45 mm
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
Number of Terminations :
6
Speed :
16MHz
e3
Core Processor :
Product Status :
Obsolete
Pin Count :
6
Series :
PIC® 10F
Program Memory Type :
Flash
Number of I/Os :
4 I/O
Frequency :
16MHz
Terminal Pitch :
0.95mm
Packaging :
Bulk
Operating Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
SOT-23-6
Watchdog Timer :
yes
Surface Mount :
Number of Pins :
Data Bus Width :
8B
Number of Timers/Counters :
2
No
Radiation Hardening :
Length :
3.1 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Factory Lead Time :
11 Weeks
PIC10LF322
Number of Programmable I/O :
4
Supply Voltage :
3.3V
Published :
Width :
1.8 mm
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA