PIC10LF320-E/OT
Mfr.Part #
PIC10LF320-E/OT
Package / Case
SOT-23-6
Description
IC MCU 8BIT 448B FLASH SOT23-6
Microcontrollers
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Pins :
6
Series :
PIC® 10F
Package / Case :
SOT-23-6
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Pitch :
0.95mm
Base Part Number :
PIC10LF320
Product Status :
Obsolete
Base Product Number :
PIC10LF320
Package :
Bulk
Mounting Style :
SMD/SMT
8B
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Speed :
16MHz
ROM (words) :
256
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
CPU Family :
Program Memory Size :
448B 256 x 14
Memory Size :
448B
Max Power Dissipation :
800mW
Height :
1.45 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Bulk
Length :
3.1 mm
RAM Size :
64 x 8
Width :
1.8 mm
Frequency :
16MHz