PIC10F320T-I/MC
Mfr.Part #
PIC10F320T-I/MC
Package / Case
8-VFDFN Exposed Pad
Description
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DFN
Factory Lead Time :
5 Weeks
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
MICROCONTROLLER, RISC
REACH SVHC :
No SVHC
Program Memory Size :
448B 256 x 14
Height :
900μm
Frequency :
16MHz
Series :
PIC® 10F
Number of PWM Channels :
Active
Mounting Type :
Base Product Number :
PIC10F320
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V~5.5V
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
800mW
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
3mm
Package / Case :
8-VFDFN Exposed Pad
Base Part Number :
PIC10F320
Speed :
16MHz
ROM (words) :
256
Number of Timers/Counters :
2 Timer
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
Supplier Device Package :
8-DFN (2x3)
Device Core :
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Pitch :
0.5mm
Length :
2mm