PHBC8S-0R6A0024V
Mfr.Part #
PHBC8S-0R6A0024V
Description
CMC 24UH 2A 2LN TH
Stock
180
In Stock :
180
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height (Max) :
0.630 16.00mm
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Inductance @ Frequency :
24μH @ 100kHz
Current Rating (Max) :
2A
Datasheets
PHBC8S-0R6A0024V
KEMET PHBC8S-0R6A0024V
PHBC8S-0R6A0024V datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD