PHBC14-1R2A0187V
Mfr.Part #
PHBC14-1R2A0187V
Description
CMC 187UH 8A 2LN TH
Stock
96
In Stock :
96
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance @ Frequency :
187μH @ 100kHz
Size / Dimension :
1.339Dia 34.00mm
Height (Max) :
1.339 34.00mm
Current Rating (Max) :
8A
Datasheets
PHBC14-1R2A0187V
KEMET PHBC14-1R2A0187V
PHBC14-1R2A0187V datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD