PF0580.273NLT
Mfr.Part #
PF0580.273NLT
Description
FIXED IND 27UH 650MA 384MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
650mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
650mA
Tolerance :
±15%
DC Resistance (DCR) :
384mOhm Max
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height - Seated (Max) :
0.137 (3.48mm)
POWER INDUCTOR
Current - Saturation :
650mA
Inductance :
27μH
Current Rating (Amps) :
650 mA
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
0.9A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.185Lx0.165W 4.70mmx4.20mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e3
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.137 3.48mm
Datasheets
PF0580.273NLT
Pulse Electronics PF0580.273NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD