PF0504.223NLT
Mfr.Part #
PF0504.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 5.4A 27 MOHM SMD
Stock
128
In Stock :
128
Height :
11.43mm
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
5.4A
Product Width :
15.24 mm
Package / Case :
Nonstandard
Military Standard :
Not
Current Rating (Amps) :
5.4 A
HTS Code :
Mounting Style :
PCB Mount
Height - Seated (Max) :
0.450 (11.43mm)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Series :
PF0504NL
Core Type :
Drum
Application :
Power
Product :
Power Inductors
Termination :
Standard
Supplier Device Package :
Product Length :
18.54 mm
Product Type :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Current Rating :
5.4A
Ratings :
Tolerance :
±20%
Radiation Hardening :
No
Pulse
RMS Current (Irms) :
5.4 A
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
DC Current :
5.4A
Shielding :
Unshielded
Inductance Tolerance :
20
DC Resistance (DCR) :
27mOhm Max
Brand :
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
EAR99
Resistance :
27mOhm
Frequency - Self Resonant :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation (Isat) :
11A
Current - Saturation :
11A
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Inductance :
22μH
Depth :
15.24mm
Datasheets
PF0504.223NLT
Pulse Electronics PF0504.223NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD