PF0465.862NLT
Mfr.Part #
PF0465.862NLT
Description
FIXED IND 8.6UH 2.2A 34 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Shielding :
Shielded
DC Current :
2.2A
Frequency - Self Resonant :
35MHz
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Series :
PF0465NL
Inductance :
8.6μH
Current - Saturation :
2.2A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Length :
7.2136mm
Material - Core :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
Active
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation (Isat) :
2.2A
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
34mOhm Max
Depth :
7.2mm
Composition :
Wirewound
Current Rating :
2.2A
Current Rating (Amps) :
2.2A
Test Frequency :
100kHz
Tape and Reel (TR)
Width :
7.2136mm
Height - Seated (Max) :
0.205 (5.20mm)
Datasheets
PF0465.862NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD