PF0464.473NLT
Mfr.Part #
PF0464.473NLT
Description
FIXED IND 47UH 800MA 238MOHM SMD
Active
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
1.25A
Current Rating (Amps) :
800 mA
Current Rating :
800mA
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
800mA
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) :
238mOhm Max
Series :
PF0464NL
Shielding :
yes
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
47μH
Height :
2.9972mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
Datasheets
PF0464.473NLT
Pulse Electronics PF0464.473NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD