PE2512FKE7W0R01L
Mfr.Part #
PE2512FKE7W0R01L
Description
RES 0.01 OHM 1% 2W 2512
2512 (6432 Metric)
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Series :
PE
Lead Free :
Lead Free
Height :
762μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Max Power Dissipation :
2W
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
10MOhm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Datasheets
PE2512FKE7W0R01L
YAGEO PE2512FKE7W0R01L
PE Series, Metal Foil, 10mOhm, ±1%, -55°C~170°C