PDRV5053VAQLPG
Mfr.Part #
PDRV5053VAQLPG
Current - Supply (Max) :
3.6mA
Operating Supply Voltage :
38V
Max Supply Current :
3.6mA
Output Current :
2.3mA
Body Length or Diameter :
4mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Voltage - Supply :
2.5V~38V
Body Height :
5.05mm
Max Output Current :
2.3mA
Number of Pins :
3
Sensing Range :
±9mT
Linearity :
1 %
Bandwidth :
20kHz
Body Breadth :
1.52 mm
Datasheets
PDRV5053VAQLPG
Introducing Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs) Texas Instruments PDRV5053VAQLPG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:TO-226-3, TO-92-3 Short Body, Base Part Number:DRV5053, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Number of Pins:3, Bandwidth:20kHz, PDRV5053VAQLPG pinout, PDRV5053VAQLPG datasheet PDF, PDRV5053VAQLPG amp .Beyond Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs) Texas Instruments PDRV5053VAQLPG ,we also offer AD22151YRZ-RL, DRV425RTJT, HMC1052L-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.