PDRV5053RAQLPG
Mfr.Part #
PDRV5053RAQLPG
Current - Supply (Max) :
3.6mA
Max Output Current :
2.3mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Linearity :
1 %
Output Current :
2.3mA
Voltage - Supply :
2.5V~38V
Sensing Range :
±18mT
Operating Supply Voltage :
38V
Body Height :
5.05mm
Max Supply Current :
3.6mA
Body Breadth :
1.52 mm
Body Length or Diameter :
4mm
Bandwidth :
20kHz
Datasheets
PDRV5053RAQLPG
Introducing Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs) Texas Instruments PDRV5053RAQLPG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Base Part Number:DRV5053, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:TO-226-3, TO-92-3 Short Body, Bandwidth:20kHz, PDRV5053RAQLPG pinout, PDRV5053RAQLPG datasheet PDF, PDRV5053RAQLPG amp .Beyond Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs) Texas Instruments PDRV5053RAQLPG ,we also offer AD22151YRZ-RL, DRV425RTJT, HMC1052L-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.