PDRV5053PAQLPG
Mfr.Part #
PDRV5053PAQLPG
Bandwidth :
20kHz
Body Breadth :
1.52 mm
Max Output Current :
2.3mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Output Current :
2.3mA
Linearity :
1 %
Sensing Range :
±35mT
Max Supply Current :
3.6mA
Body Height :
5.05mm
Current - Supply (Max) :
3.6mA
Voltage - Supply :
2.5V~38V
Operating Supply Voltage :
38V
Body Length or Diameter :
4mm
Datasheets
PDRV5053PAQLPG
Introducing Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs) Texas Instruments PDRV5053PAQLPG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:20kHz, Base Part Number:DRV5053, Package / Case:TO-226-3, TO-92-3 Short Body, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, PDRV5053PAQLPG pinout, PDRV5053PAQLPG datasheet PDF, PDRV5053PAQLPG amp .Beyond Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs) Texas Instruments PDRV5053PAQLPG ,we also offer AD22151YRZ-RL, DRV425RTJT, HMC1052L-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.