PDA125W-48VF
Mfr.Part #
PDA125W-48VF
Description
LED DRIVER CC AC/DC 48V 2.6A
18 Weeks
Termination Style :
Wire Leads
Max Output Current :
2.6A
Voltage - Output :
48V
Published :
Weight :
2.1lbs 952.5g
Type :
Constant Current
Topology :
AC DC Converter
Ratings :
IP66
Termination :
Wire Leads
Feature :
OCP, OVP, SCP
Series :
PDA (125W)
Max Power Dissipation :
125W
Voltage - Input (Max) :
304VAC
Voltage - Isolation :
4.242kV
Efficiency :
93%
Approval Agency :
CE, cURus
Height :
37.084mm
Dimming :
Analog
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C~60°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Power (Watts) :
125W
Size / Dimension :
7.64Lx2.68W x 1.46 H 194.0mmx68.0mmx37.0mm