PDA125B-1A0F
Mfr.Part #
PDA125B-1A0F
Description
LED DRIVER CC AC/DC 84-119V
Stock
15
In Stock :
15
Termination Style :
Wire Leads
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Input (Max) :
304VAC
Efficiency :
93%
Voltage - Output 1 :
89.3V
Published :
2013
Size / Dimension :
8.55Lx2.68W x 1.50 H 217.2mmx68.0mmx38.0mm
Termination :
Wire Leads
Operating Temperature :
-40°C~60°C
Series :
PDA (125W)
Current - Output 1 :
1.4A
Voltage - Output :
84V~119V
Ratings :
IP66
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Feature :
OCP, OVP, SCP
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Chassis Mount
Height :
38.1mm
Approval Agency :
CE, cULus
Voltage - Isolation :
4.242kV
Weight :
2.1lbs 952.5g
Power (Watts) :
125W
Max Power Dissipation :
125W
Max Output Current :
1.05A