PDA072W-24VG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PDA072W-24VG
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 3A
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Topology :
AC DC Converter
Efficiency :
87%
Number of Outputs :
1
Approval Agency :
CE, cURus
Series :
PDA (72W)
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Termination :
Wire Leads
Max Power Dissipation :
72W
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
72W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output :
24V
Type :
Constant Voltage
Mounting Type :
Chassis Mount
Mount :
Chassis Mount
Max Output Current :
3A