PDA006A-350S-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PDA006A-350S-R
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
LED DRIVER CC AC/DC 9-17V 350MA
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Current - Output 1 :
350mA
Voltage - Isolation :
3kV
Termination Style :
2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Female
Type :
Constant Current
Mount :
Wall
Efficiency :
Level V
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Number of Outputs :
1
Weight :
0.088lb 39.92g
Height :
38.1mm
Published :
Feature :
OCP, OVP, SCP
Size / Dimension :
2.62Lx1.22W x 1.50 H 66.5mmx31.0mmx38.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Output Current :
350mA
Series :
PDA (6W)
Voltage - Output 1 :
17V
Topology :
AC DC Converter
RoHS Status :
RoHS Compliant
Approval Agency :
cULus
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Power Dissipation :
6W
Voltage - Output :
9V~17V