PDA060W-1A4B
Mfr.Part #
PDA060W-1A4B
Description
LED DRIVER CC AC/DC 30-43V 1.4A
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
60W
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
32.004mm
Dimming :
Analog
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Max Output Current :
1.4A
Approval Agency :
cURus
Mount :
Chassis Mount
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output :
30V~43V
Operating Temperature :
-40°C~50°C
Series :
PDA (60W)
Efficiency :
91%
Termination :
Wire Leads
Size / Dimension :
6.48Lx1.69W x 1.26 H 164.5mmx43.0mmx32.0mm
Max Power Dissipation :
60W