PDA025W-1A8B
Mfr.Part #
PDA025W-1A8B
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-14V 1.75A
Product Category :
Dimming :
Analog
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
25W
Mount :
Chassis Mount
Published :
Approval Agency :
cURus
Voltage - Output :
5V~14V
Operating Temperature :
-40°C~90°C
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Series :
PDA (25W)
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Height :
25.4mm
Termination :
Wire Leads
Max Power Dissipation :
25W
Termination Style :
Wire Leads
Size / Dimension :
3.15Lx2.44W x 1.00 H 80.0mmx62.0mmx25.4mm
Max Output Current :
1.75A
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Ratings :
IP67
Factory Lead Time :
16 Weeks
Weight :
0.485lb 219.99g
Efficiency :
82%