PDA012B-350C-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PDA012B-350C-R
Manufacturer
PHIHONG USA
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
LED DRIVER CC AC/DC 20-34.4V
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Weight :
0.331lb 150.14g
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Output 1 :
350mA
Voltage - Output 1 :
34.4V
Approval Agency :
CE, cULus
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
22.86mm
Mount :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Connector
Operating Temperature :
-40°C~50°C
Voltage - Input (Max) :
136VAC
Max Output Current :
350mA
Efficiency :
77%
Size / Dimension :
5.20Lx1.20W x 0.90 H 132.0mmx30.0mmx22.0mm
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Package / Case :
100
Series :
PDA (12W)
Published :
Number of Outputs :
1
Max Power Dissipation :
12W
Type :
Constant Current
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Output :
20V~34.4V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
IP20
Voltage - Input (Min) :
100VAC