PDA012A-1A5S-R
Mfr.Part #
PDA012A-1A5S-R
Description
LED DRIVER CC AC/DC 6-8V 1.5A
Size / Dimension :
2.81Lx1.33W x 1.81 H 71.5mmx33.8mmx46.0mm
Efficiency :
Level V
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Output 1 :
8V
Weight :
0.187lb 84.82g
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Height :
45.974mm
Approval Agency :
cULus
Current - Output 1 :
1.5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
IP20
Voltage - Output :
6V~8V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Output Current :
1.5A
Termination Style :
2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Female
Max Power Dissipation :
12W
Mount :
Wall
Series :
PDA (12W)
Voltage - Isolation :
3kV