PD104R-823K
Mfr.Part #
PD104R-823K
Description
FIXED IND 82UH 850MA 250MOHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case/Size Code :
Max DC Current :
1A
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Size / Dimension :
0.386Lx0.346W 9.80mmx8.79mm
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
82μH
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Height :
4mm
Current Rating :
850mA
Depth :
9.2mm
Datasheets
PD104R-823K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD