PD104R-183K
Mfr.Part #
PD104R-183K
Description
FIXED IND 18UH 1.8A 80 MOHM SMD
Depth :
9.2mm
Current Rating :
1.8A
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
18μH
Max DC Current :
1.8A
Height :
4mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.386Lx0.346W 9.80mmx8.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
Unshielded
Datasheets
PD104R-183K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD