PCSDR74-821M-RC
Mfr.Part #
PCSDR74-821M-RC
Description
820uH +/-20% Pwr Chip Inductor
Stock
42
In Stock :
42
DC Resistance (DCR) :
3.516Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
349mA
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
311 mA
Features :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance :
±20%
Inductance :
820 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
PCSDR74-821M-RC
Allied Components International PCSDR74-821M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD