PCSDR125-150M-RC
Mfr.Part #
PCSDR125-150M-RC
Description
15UH 20% PWR CHIP SHIELDED IND.
Stock
54
In Stock :
54
Current - Saturation (Isat) :
5.68A
DC Resistance (DCR) :
33.4mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shielded
Current Rating (Amps) :
4.277 A
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
15 µH
Size / Dimension :
0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
PCSDR125-150M-RC
Allied Components International PCSDR125-150M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD