PCSDR127-101M-RC
Mfr.Part #
PCSDR127-101M-RC
Description
100uH +/-20% Power Chip Inductor
Stock
38
In Stock :
38
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Current Rating (Amps) :
1.957 A
Inductance :
100 µH
DC Resistance (DCR) :
195.6mOhm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
3.64A
Datasheets
PCSDR127-101M-RC
Allied Components International PCSDR127-101M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD