PCS4D18-4R7N-RC
Mfr.Part #
PCS4D18-4R7N-RC
Description
4.7H30% POWER CHIP SHIELDED INDU
Stock
45
In Stock :
45
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Frequency - Self Resonant :
Tolerance :
±30%
Current - Saturation (Isat) :
840mA
Type :
Wirewound
Inductance :
4.7 µH
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
DC Resistance (DCR) :
162mOhm
Datasheets
PCS4D18-4R7N-RC
Allied Components International PCS4D18-4R7N-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD