PCFV52-220M-RC
Mfr.Part #
PCFV52-220M-RC
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Description
22uH +/-20% SMD Power Chip Ind.
Current - Saturation (Isat) :
1.08A
Material - Core :
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
265mOhm
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Current Rating (Amps) :
900 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Inductance :
22 µH
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Datasheets
PCFV52-220M-RC
Allied Components International PCFV52-220M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD