PCFV49-1R2M-RC
Mfr.Part #
PCFV49-1R2M-RC
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Description
1.2uH +/-20% SMD Power Chip Ind.
Stock
11
In Stock :
11
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
1.2 µH
Shielding :
Semi-Shielded
Supplier Device Package :
1616
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Features :
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Current - Saturation (Isat) :
Datasheets
PCFV49-1R2M-RC
Allied Components International PCFV49-1R2M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD