PCF14ZT0R00
Mfr.Part #
PCF14ZT0R00
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W PANASERT
HTS Code :
Lead Diameter :
0.55 mm
Resistance :
0Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
Jumper
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
2
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm