PCF14ZA0R00
Mfr.Part #
PCF14ZA0R00
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W PANASERT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
Jumper
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
0Ohm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Datasheets
PCF14ZA0R00
FIXED RESISTOR, 0Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,