PCF14JT9R10
Mfr.Part #
PCF14JT9R10
Description
RES 9.1 OHM 5% 1/4W PANASERT
CF
Additional Feature :
FLAME PROOF
Contact Plating :
Tin
Flame Retardant Coating, Safety
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.3mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.1Ohm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Datasheets
PCF14JT9R10
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT9R10
Through Hole FIXED RESISTOR, 9.1Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,