PCF14JT9K10
Mfr.Part #
PCF14JT9K10
Description
RES 9.1K OHM 5% 1/4W PANASERT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Tubular
Contact Plating :
Tin
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
CF
Diameter :
2.3mm
Resistance :
9.1kOhm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Package / Case :
Axial, Radial Bend
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Additional Feature :
FLAME PROOF
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Datasheets
PCF14JT9K10
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT9K10
Through Hole FIXED RESISTOR, 9.1kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,