PCF14JT910R
Mfr.Part #
PCF14JT910R
Description
RES 910 OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance :
910Ohm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±5%
Construction :
Tubular
Additional Feature :
FLAME PROOF
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
HTS Code :
Power Rating :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Diameter :
2.3mm
Datasheets
PCF14JT910R
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT910R
Through Hole FIXED RESISTOR, 910Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,