PCF14JT910K
Mfr.Part #
PCF14JT910K
Description
RES 910K OHM 5% 1/4W PANASERT
Wire
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
250mW
Tubular
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
HTS Code :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR
Working Voltage :
350V
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
910kOhm
Axial, Radial Bend
Additional Feature :
FLAME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT910K
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT910K
Through Hole FIXED RESISTOR, 910kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,